25 STY 2019

..sercem Polak, a talentem świata obywatel Fryderyk Chopin..

Jeden z najwybitniejszych kompozytorów, najsłynniejszy polski pianista, poeta fortepianu. W okrągłą, 170. rocznicę śmierci Fryderyka Chopina pragniemy przypomnieć rolę Wielkiego Polaka w kulturze polskiej. Patriotyczna wymowa jego utworów przez wiele lat inspirowała, wywierała wpływ na kompozytorów europejskich i podnosiła na duchu rodaków w chwilach zwątpienia. Czerpał wzorce z muzyki ludowej, tradycji dworskich i poezji. Jego utwory są liryczne, melodyjne, jak również pełne dramatyzmu i rozbudowane.

Cały przekrój twórczości Fryderyka Chopina zaprezentują 22 lutego o godz. 18.00 w Muzeum Saturn Anna Lipiak i Grzegorz Niemczuk.

Koncert biletowany, bilety w cenie 5,00 zł do nabycia od 5 lutego w siedzibie Muzeum, ul. Dehnelów 10.