13 LIP 2016

A to Czeladź właśnie!

Najnowsza ekspozycja muzealna zaprasza widzów w sentymentalną podróż przez charakterystyczne miejsca i wydarzenia związane z historią Czeladzi. Złożyły się na nią głównie fotografie stanowiące punkt wyjścia do szukania odpowiedzi na fundamentalne pytania: jaka jest ta Czeladź? Jacy my jesteśmy? Skąd przychodzimy i dokąd zmierzamy? Na wystawie odnaleźć można trzy sekwencje tematyczne. Pierwsza, poświęcona życiu codziennemu czeladzian, rodzinie i wychowaniu dzieci, środowisku zawodowemu oraz rozmaitym formom spędzania wolnego czasu. Druga w porządku - dedykowana miastu o tak wyrazistym charakterze, ukazująca oblicze starej Czeladzi zapisane na szklanych negatywach. Wreszcie ostatnia odwołująca się znaczącego epizodu w dziejach grodu nad Brynicą – eksploatacji węgla kamiennego.

Ekspozycja została przygotowana specjalnie w ramach Światowych Dni Młodzieży rozpoczynających się w Krakowie 26 lipca br.