27 LIS 2018

Barbórka na Saturnie

Tradycyjne Święto Górników obchodzone 4 grudnia, w dniu św. Barbary z Nikomedii, nazywane powszechnie „Barbórką” jest uroczystością ku czci patronki górnictwa oraz ukłonem w stronę ciężkiej pracy górniczej.

Aby uczcić poświęcenie, trud i wysiłek górników, osób mających ogromny wpływ na kształt naszego miasta, jego kulturę i tradycję, Muzeum Saturn już po raz drugi organizuje w swoich murach Barbórkę na Saturnie.

4 grudnia o godz. 17.00 w Muzeum Saturn ks. Tomasz Zmarzły wygłosi okolicznościowy wykład „Święta Barbara jakiej nie znamy”, uchylając rąbka tajemnicy o patronce dobrej śmierci i ciężkiej pracy. Wieczór uzupełni kuratorskie zwiedzanie najnowszej muzealnej ekspozycji „Święta Barbara w rzeźbie”.

Zapraszamy całą brać górniczą oraz wszystkich zainteresowanych!