Dane adresowe:

Muzeum Saturn w Czeladzi
ul. Dehnelów 10
41-250 Czeladź
tel.: 32 265 42 93, 32 265 42 98
e-mail: muzeumczeladz[at]gmail.com

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

18 LIS 2019

Barbórka na Saturnie

Czwartego grudnia dziękujemy górnikom za ich całoroczny trud, ciężką pracę i nieustanne poświęcenie. Obchodzone w dniu świętej Barbary Święto Górników stanowi zatem doskonałą okazję do wyrażenia najwyższego szacunku ludziom, dla których górnictwo było nie tylko zawodem, ale i sposobem na życie.

W Czeladzi, mieście przez ponad 100 lat związanym z górnictwem, obchody Barbórki stanowią nieodłączny element tożsamości górniczej gwarantując pamięć o osobach tworzących strukturę naszego miasta.

Barbórka na Saturnie na stałe wpisała się w kalendarz muzealnych wydarzeń. We wnętrzach wilii niegdyś zamieszkiwanej przez dyrektora kopalni „Saturn” 4 grudnia po godz. 17.00 będziemy wspominać górniczą historię miasta i jej mieszkańców. Okolicznościowemu spotkaniu towarzyszyć będzie uroczyste otwarcie najnowszej ekspozycji „Światełko w tunelu” która w sposób nieco metaforyczny przedstawi trud pracy górnika i wszelkie niepokoje związane z niepewnym losem pracownika kopalni codziennie  udającego się pod ziemię, by tam w świetle górniczej lampy wydobywać węgiel.

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl