Dane adresowe:

Muzeum Saturn w Czeladzi
ul. Dehnelów 10
41-250 Czeladź
tel.: 32 265 42 93, 32 265 42 98
e-mail: muzeumczeladz[at]gmail.com

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

03 PAŹ 2016

„Bo to morze moje jest...”

Ryczące Dwudziestki

Takie przekonanie bezspornie towarzyszyło wszystkim, którzy przybyli do Muzeum Saturn na pierwszy, powakacyjny koncert z cyklu „Muzyczne Piątki”. Gwiazdą wieczoru był fenomenalny zespół Ryczące Dwudziestki wykonujący utwory należące do gatunków muzyki folk oraz szant. Już pierwsze dźwięki sprawiły, że publiczność puściła wodze fantazji bez ograniczeń. Przy pomocy starych (ups! doświadczonych) wilków morskich, którzy do niejednego portu zawinęli, niejedno widzieli, niejedną syrenę podziwiali i niejedną ośmiornicę policzyli, zebrani rozłożyli żagle i ahoj! - wypłynęli na morze. Dobry wiatr i udany rejs czeladzkiej łajby zapewnił Wielki Neptun, którego przychylność zaskarbiono wyśpiewywaniem morskich pieśni pracy. Wspólny wokal z publiką połączony z rytmicznym klaskaniem, ba - nawet okrzykami stanowiły niemały wkład w bezapelacyjny sukces koncertowy. Okazało się przy tym, że o wiele muzykalniejsze są panie, a może bardziej podatne na wyjątkowe ciepło i głębię a cappella? Snute na trzy męskie głosy opowieści spod znaku wody, słońca i wiatru z powodzeniem malowały sugestywne obrazy potęgi żywiołów, portów pełnych dziewcząt, nie tylko hiszpańskich, wymagającej wielu poświęceń pracy marynarza, wreszcie świata rubasznych dowcipów.

O tym, że muzykom udało się poruszyć nieprzebrane pokłady wrażliwości każdego słuchacza dowiodły huraganowe wręcz brawa.

Niestety koncert miał jedną wadę - był zdecydowanie za krótki i pozostawił niedosyt. Aż chciało się wołać - Opowiadaj, opowiadaj niech ta pieśń nie kończy się...

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl