10 PAŹ 2017

Chwała Kościuszce!

Muzeum Saturn w 200. rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki pragnie odtworzyć przebieg i atmosferę uroczystości, jakie miały miejsce w całym kraju w 1917 roku. Objęły one swym zasięgiem wszystkie niemal miasteczka, miasta oraz wsie, przeradzając się w wielką patriotyczną manifestację naszych pradziadów i dziadów.

Zapraszamy 13 października na godz. 17.00 (Czeladź ul. Dehnelów 10) do udziału w wydarzeniach inaugurujących Obchody Kościuszkowskie 2017 w naszym mieście.

1. Naczelnik w sukmanie – wykład prof. dr hab. Dariusza Nawrota.
  2. Promocja książki Dariusza Nawrota pt. Tadeusz Kościuszko. W 100. rocznicę obchodów kościuszkowskich w Czeladzi 1917-2017, wydanej przez Muzeum Saturn.
  3. Otwarcie wystawy pt. Tadeusz Kościuszko – w kręgu tradycji ludowej i narodowej ze zbiorów Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie.