29 SIE 2019

„Czeladź w projektach architektonicznych”

6 września o godz. 17.00 zapraszamy na otwarcie najnowszej wystawy muzealnej prezentującej plany budowlane obiektów powstałych w Czeladzi pod koniec XIX wieku i w pierwszych dekadach XX stulecia. Wśród projektów zobaczyć będzie można m.in. stronę techniczną zrealizowanych w mieście budynków użyteczności publicznej oraz mieszkaniowych, projekt szkoły przy ul. Będzińskiej, a także niezrealizowane wizje czeladzkiego kościoła farnego.

Prezentowane na ekspozycji dokumenty pochodzą z Archiwów Państwowych w Katowicach i Kielcach, archiwum parafii pw. Matki Bożej Bolesnej i parafii pw. św. Stanisława BM oraz zbiorów własnych Muzeum.

Otwarciu wystawy będzie towarzyszył wykład Stefani Lazar omawiający najważniejsze projekty czeladzkich obiektów z przełomu XIX i XX wieku.

Wystawa prezentowana jest w Muzeum od 6 września do 13 października. Wstęp wolny.