06 LIS 2017

Dla Ciebie śpiewam, Polsko!

Patriotyczne muzykowanie to uroczyste, wielopokoleniowe śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych, mające na celu uczczenie 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego mottem jest myśl Oskara Kolberga: Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć.

Zainaugurowana w 2012 r. przez Muzeum Saturn muzyczna akcja pod hasłem „Dla Ciebie śpiewam, Polsko!” propagująca aktywne uczestnictwo w obchodach Narodowego Święta Niepodległości, cieszy się wciąż niesłabnącym zainteresowaniem. Z roku na rok przybywa coraz więcej uczestników tego wydarzenia, by jako główni wykonawcy wyśpiewywać historię Polski opisaną w pieśniach patriotycznych. Każdy gość przed rozpoczęciem uroczystości tradycyjnie otrzyma biało – czerwoną wstążkę oraz śpiewnik przygotowany przez Muzeum Saturn stanowiący również pamiątkę ze spotkania.

Bądźmy razem, by cieszyć się z wolności.

Bądźmy razem, by pamiętać…

Zapraszamy 10 listopada o godz. 17.00. Wstęp wolny.