26 PAŹ 2018

Dla Ciebie śpiewam, Polsko!

Patriotyczne muzykowanie to uroczyste, wielopokoleniowe śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych, mające na celu uczczenie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego mottem jest myśl Oskara Kolberga: Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć.

Zainaugurowana w 2012 r. przez Muzeum Saturn muzyczna akcja pod hasłem „Dla Ciebie śpiewam, Polsko!” propagująca aktywne uczestnictwo w obchodach Narodowego Święta Niepodległości, cieszy się wciąż niesłabnącym zainteresowaniem. Z roku na rok przybywa coraz więcej uczestników tego wydarzenia, by jako główni wykonawcy wyśpiewywać historię Polski opisaną w pieśniach patriotycznych. Każdy gość przed rozpoczęciem uroczystości tradycyjnie otrzyma biało – czerwoną wstążkę oraz śpiewnik przygotowany przez Muzeum Saturn stanowiący również pamiątkę ze spotkania.

Tegoroczna edycja wspólnego muzykowania jest wyjątkowa, bowiem przypadająca w Roku Jubileuszowym 100. lecia odzyskania przez nasz Naród Niepodległości. Dlatego szczególnie zaprzaszamy państwa aby dać świadectwo naszej wdzięczności dla pełnej poświęcenia i bohaterstwa walki wielu pokoleń Polaków oraz radości za dar wolności.

Zapraszamy 9 listopada o godz. 17.00