26 LUT 2018

Dyrektor Muzeum Saturn wyróżniona Honorową Odznaką Ruchu Przyjaciół Harcerstwa

Z prawdziwą dumą i radością informujemy, że Śląska Chorągiew Związku Harcerstwa Polskiego przyznała dyrektor Muzeum Saturn - pani Iwonie Szaleniec Honorową Odznakę Ruchu Przyjaciół Harcerstwa jako wyraz szacunku za zasługi w zakresie upowszechniania szczytnych tradycji harcerskich. Uroczystość miała miejsce w ubiegły piątek w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Będzinie.

Dyrektor Iwonę Szaleniec wyróżniono za popularyzowanie pięknych idei harcerskich wyrażające się poprzez pomoc okazywaną ZHP w jego pracy wychowawczej. Szczególne dokonania pani dyrektor w całokształcie działalności na rzecz lokalnego środowiska harcerskiego przynoszą wymierne korzyści całej czeladzkiej społeczności. Znajdują one swój wymowny wyraz między innymi w inicjowaniu akcji edukacyjnych oraz wydarzeń kulturalnych mających na celu aktywny współudział w patriotycznym wychowywaniu młodzieży, odwoływaniu się do zasad i wartości zawsze potrzebnych społeczeństwu, a przede wszystkim podkreślaniu wagi więzi pokoleniowych dla kształtowania świadomości historycznej.

Serdecznie gratulujemy