05 CZE 2018

Dzień Dziecka w Muzeum Saturn

Dzień Dziecka – święto wszystkich pociech upłynęło w Muzeum Saturn pod znakiem alchemii, magii i braterskiej miłości. Studio Teatralne KRAK-ART zaprezentowało na muzealnej scenie przedstawienie „Bazyliszek”, oparte na warszawskiej legendzie. Opowieść o Wojtusiu, który znika bez wieści w drodze do kamienicy na Krzywym Kole, a na jego poszukiwania wyrusza siostra. Nieoczekiwanie z pomocą przychodzi tajemniczy Alchemik. Dzieci z zaangażowaniem włączyły się w spektakl, by na koniec wspólnie pokonać Bazyliszka, co wcale nie było łatwym zadaniem.

Kolorowa scenografia oraz stroje aktorów oczarowały najmłodszych i przeniosły w świat mitów i legend. Oprócz śmiechu i zabawy, spektakl przybliżył najmłodszym zapomniane już zawody, takie jak zdun, snycerz, płatnerz.

Za uratowanie Wojtusia i poskromienie Bazyliszka na najmłodszych miłośników czeladzkiego muzeum czekał słodki poczęstunek.