02 LIS 2018

„Gdy ci kot przebiegnie drogę, nie mów że to pech”

Jednym z najbardziej powszechnych przesądów jest ten dotyczący czarnych kotów – czy rzeczywiście lepiej ich unikać? Przynoszą pecha, czy są dobrym znakiem?

Spadają na cztery łapy, mają siedem żywotów i chadzają własnymi ścieżkami, ale to nie wszystko. Czarnego kota od zawsze wiązano z magią, często był towarzyszem czarownic. Dokumenty z XVII stulecia mówią, że jeśli czarny kot kroczył w kierunku człowieka, ten odbierał to jako dobry znak. Jeśli zaś przebiegł drogę, zwiastował zły dzień. Przypisuje się im moce ochronne i uzdrawiające.

Z mitem czarnego kota rozprawi się Dobrawa Skonieczna-Gawlik podczas warsztatów plastycznych w ramach Muzealnego Klubu Juniora. Wyjątkowo w trzecią niedzielę miesiąca 18 listopada, o godz. 13:00 w Muzeum Saturn.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy (do 14 listopada) w siedzibie Muzeum Saturn przy ul. Dehnelów 10, lub telefonicznie (32) 265 42 98.