14 MAR 2016

Gospel Sound, czyli dźwięk Ewangelii

Muzeum Saturn zaprasza 18 marca o godz. 18.00 na wyjątkowy, pełen energii i radości koncert chóru Gospel Sound.

Geneza istnienia tego zespołu chórzystów sięga sierpnia 2010 roku. Dzięki wsparciu księdza proboszcza i gościnności parafii pw. Św. Szczepana w Katowicach-Bogucicach w ciągu niespełna dwóch miesięcy chór zorganizował się pod okiem dyrygentki Jolanty Mitko i mogły ruszyć pierwsze próby. Okazja do debiutu (jak później się okazało niezwykle udanego) pojawiła się bardzo szybko - podczas warsztatów gospel w Katowicach już w grudniu 2010 roku.

W repertuarze chóru znajdują się utwory stanowiące korzenie gatunku gospel i negro spirituals, w tym instrumentalne, a cappella oraz współczesne kompozycje tego rodzaju muzyki wykonywane tak w języku angielskim, jak i polskim.

Każdy utwór opowiada o doświadczeniu osobistego spotkania z Chrystusem. To dlatego każdy z nich jest szczery i dotyka serca. W śpiewie chórzyści dotykają nieba – dotknij go i Ty.