07 STY 2016

Historia Dąbrowy Górniczej na pocztówkach i fotografii zapisana

Muzeum Saturn serdecznie zaprasza 8 stycznia 2016 r. o godz. 17.00 na wernisaż wystawy zatytułowanej Urok dawnego miasta. Dąbrowa Górnicza na starej fotografii i pocztówce ze zbiorów Muzeum Miejskiego „Sztygarka”.

Obchodzona w 2016 r. 100. rocznica nadania Dąbrowie praw miejskich jest doskonałą okazją, by za pomocą niepozornych, różnorodnych kartoników od lat przeżywających swój renesans i odznaczających się znakomitymi walorami historycznymi bliżej poznać przeszłość tego najmłodszego miasta zagłębiowskiego.

Wernisażowi towarzyszyć będzie wykład multimedialny poświęcony historii ukrytej na kartach pocztowych, pieczęciach i widokówkach, który wygłosi Michał Plutarski z Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu.

Zapraszamy. Wstęp wolny.