22 GRU 2016

Jedno wielkie dziękujemy!

Koniec roku to tradycyjnie czas różnego rodzaju podsumowań. Na tę okoliczność Muzeum Saturn pragnie wyrazić najlepsze słowa uznania i serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym osobom, które w przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy przekazały cenne pamiątki osobiste oraz zabytkowe przedmioty, przyczyniając się tym samym do wzbogacenia gromadzonych zbiorów muzealnych.

Oto nasi Darczyńcy, Państwo: Włodzimierz Bijak, Jerzy Deres, Elżbieta Dmitruk, Andrzej Juszczyk, Hanna Olszewska, Dorota Rączaszek, Marian Sączewski, Zofia Włodarczyk, Jerzy Zawada.

Ogromnie dziękujemy także Państwu: Małgorzacie Kozłowskiej, Barbarze Kruczkowskiej i Edwardowi Niedźwiedziowi za udostępnienie w celach reprograficznych rodzinnych archiwaliów. Niezmiernie zobowiązani jesteśmy ponadto Pani Marzenie Puszczewicz-Bloch, Pani Dorocie Rączaszek, Panu Andrzejowi Rączaszkowi oraz Panu Rafałowi Kasprzykowi. Powierzenie nam przez Państwa, tego co najważniejsze - okruchów pamięci historii swoich bliskich stanowi wyraz wielkiego zaufania.

Za wspieranie działalności czeladzkiego Muzeum pozwalającej poznawać i rozumieć przeszłość naszego miasta, ale przede wszystkim zachowywać wiedzę oraz historyczne eksponaty dla potomnych wszystkim Państwu ślemy z serca płynące wyrazy wdzięczności. Dziękujemy również osobom prywatnym i instytucjom na co dzień z nami współpracującymi i wspierającymi działalność Muzeum Saturn.

Są to: red. Wiesława Konopelska, Teresa Strojniak, Harcerski Krąg Seniorów, Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Nogajowej, parafie pw. św. Stanisława B.M. i Matki Bożej Bolesnej, placówki szkolne wszystkich szczebli, Stowarzyszenie Miłośników Czeladzi, Urząd Miasta Czeladź, Związek Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych.

Muzeum Saturn zachęca wszystkich czeladzian do hojności w dzieleniu się familijnymi pamiątkami, które pozwolą pełniej prezentować dzieje naszego miasta. Przyjmujemy jako dary relikty przeszłości rodzin związanych z Czeladzią: dokumenty, zdjęcia, elementy wyposażenia wnętrz, słowem - wszelkiego rodzaju historyczne przedmioty.

Wszystkich Mieszkańców serdecznie zapraszamy do współpracy w tworzeniu muzealnej kolekcji.