27 MAR 2019

Jubileusz Muzeum Saturn w Czeladzi

fot. MediaGroup

W ubiegły piątek 22 marca w czeladzkim muzeum odbyły się uroczyste obchody 10-lecia działalności. Jubileuszową galę rozpoczęło wyjątkowe wydarzenie. Przedstawicielka wojewody dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Pani Magdalena Szewczuk-Szturc w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczyła Dyrektorkę Muzeum, Iwonę Szaleniec oraz troje pracowników Działu Historii Miasta i Górnictwa Zagłębia Dąbrowskiego: Annę Binek-Zajdę, Dobrawę Skonieczną-Gawlik oraz Stefanię Lazar, oznaką honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej". Natomiast dwoje pracowników: Teresę Otak i Anetę Muszyńską Banię odznaczono złotym i brązowym Medalem za Długoletnią Służbę nadawanym przez Prezydenta RP za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

Galę uświetnili znamienicie goście Wicemarszałek Sejmu RP Barbara Dolniak, Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, Burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec wraz z zastępczyniami Elżbietą Dmitruk i Beatą Zawiłą oraz przewodniczącą Rady Miejskiej Jolantą Moćko, a także dyrektorzy szkół i instytucji kultury w regionie oraz przewodniczący, prezesi i członkowie stowarzyszeń.

Uroczyste obchody to podsumowanie 10 lat intensywnej, acz satysfakcjonującej pracy. Prezentacja działalności muzealnej oraz podziękowania złożone na ręce darczyńców,  władz miasta, przedstawicieli stowarzyszeń i podmiotów współpracujących z muzeum były sposobnością do wyrażenia wdzięczności oraz wzajemnych życzeń pomyślności i dalszej, wspólnej pracy na rzecz regionu.

Dopełnieniem wieczoru były chwile muzycznego westchnienia, w wykonaniu Dombrova Piano Duo, sprytnie wplecione w całą uroczystość.

Bardzo dziękujemy za wszelkie życzenia oraz Państwa obecność na jakże wyjątkowym dla nas wydarzeniu. Przed nami kolejne dziesięciolecia…

Jubileusz Muzeum Saturn 22.03.2019

• MediaGroup