Dane adresowe:

Muzeum Saturn w Czeladzi
ul. Dehnelów 10
41-250 Czeladź
tel.: 32 265 42 93, 32 265 42 98
e-mail: muzeumczeladz[at]gmail.com

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

22 MAR 2020

KLIK - SATURN na weekend

Przed nami sobota i niedziela, dni podczas których zazwyczaj mamy nieco więcej czasu dla siebie. Na ten trudny czas epidemii, od kilku dni skutecznie ograniczającej wszystkie aspekty aktywności każdej odpowiedzialnej osoby, Muzeum Saturn oprócz przygotowywanych i publikowanych w dni powszednie informacji z zakresu szeroko pojętej historii, pragnie zaoferować również nieco rozrywki. I tak, w każdą sobotę zapraszamy do wysłuchania koncertu,  a w niedzielę do sięgnięcia po lekturę. 

Wszystkie koncerty odbywające się w czeladzkim Saturnie w ramach „Muzycznych Piątków” są rejestrowane, teraz nadszedł czas aby ten fakt wykorzystać i zaprezentować przynajmniej te, na które mamy zgodę artystów. Z uwagi na fakt, że jesteśmy w okresie poprzedzającym Wielkanoc, czasie wyciszenia i zadumy, do Świąt proponowane koncerty będą miały spokojny charakter - balladowy i nostalgiczny. Emitowane później, niekoniecznie.

Z kolei w każdą niedzielę zachęcamy do sięgnięcia po muzealne publikacje. Udostępniane będą częściowo lub w całości wydawnictwa, powstałe w czeladzkim muzeum, bądź jedynie przez Saturn wydane. Na pierwszy rzut proponujemy lekturę wydanego w 2017 roku reprintu Jednodniówki Jubileuszowej Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Czeladzi z roku 1936. Wydawnictwo dla pasjonatów lokalnej historii znane, ale oryginał Jednodniówki niemal niedostępny (jedynie w bibliotekach posiadających przywilej egzemplarza obowiązkowego), a jej kopie w internecie w kiepskiej jakości.

Nie zapominamy również o dzieciach.  Z myślą o nich udostępniać będziemy kolejne opowiadania zebrane i opracowane przez Stanisława Jędrzejka (bliskiego współpracownika Mariana Kantora-Mirskiego), opublikowane w książce „Miasto Czeladź w opowieściach legendarnych i historycznych” wydane przez Saturn w 2013 roku.

Przyjemnego i spokojnego weekendu. 

 

 

Kategoria: Powiązane pliki [ 2 ]
  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Legendarne podanie o powstaniu miasta Czeladzi Legendarne podanie o powstaniu miasta Czeladzi 20-03-23 09:14 7.41MB pobierz plik: Legendarne podanie o powstaniu miasta Czeladzi
Reprint Jednodniówki Jubileuszowej Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Czeladzi z roku 1936 Reprint Jednodniówki Jubileuszowej Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Czeladzi z roku 1936 20-03-23 09:15 22.23MB pobierz plik: Reprint Jednodniówki Jubileuszowej Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Czeladzi z roku 1936

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl