28 KWI 2020

KLIK - SATURN. Ciągłość i zmiana

Wygląd Czeladzi na przestrzeni dziesięcioleci kształtował cały szereg czynników historycznych, społecznych, kulturalnych oraz gospodarczych wypływających zwłaszcza ze specyfiki miasta, a także jego położenia. Zapoczątkowane w ostatnich latach dynamiczne zmiany w strukturze tkanki miejskiej zdecydowanie przyczyniają się do uatrakcyjnienia i podniesienia jakości, a nade wszystko estetyki wspólnych przestrzeni. Estetyzacja stanowi proces niezwykle żmudny i bardzo mocno związany z dziedzictwem kulturowym oraz tożsamością miasta.

Jakże więc znamienne są prezentowane zdjęcia obrazujące Czeladź z lat 90. minionego stulecia! Celowo niepodpisane. Czy rozpoznają Państwo zatrzymane w kadrze fragmenty naszego miasta?

Ciągłość i zmiana