Dane adresowe:

Muzeum Saturn w Czeladzi
ul. Dehnelów 10
41-250 Czeladź
tel.: 32 265 42 93, 32 265 42 98
e-mail: muzeumczeladz[at]gmail.com

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

08 STY 2021

KLIK - SATURN. Dziedzictwo na papierze spisane

 

Wraz z Nowym Rokiem oddajemy Państwu dodruk dwóch poczytnych wydawnictw Muzeum Saturn stanowiących fachowe kompendium wiedzy na temat dziedzictwa górniczego pozostawionego w Czeladzi.

 

Pierwsza z publikacji „Kopalnia i osiedle robotnicze Saturn. Historia, architektura, ludzie” – opracowana została przez historyków z Muzeum Saturn. Autorki książki koncentrują swoją uwagę głównie na kwestiach architektonicznych i urbanistycznych, podkreślając przy tym także aspekt socjalny, związany ze świadomą polityką Towarzystwa Górniczo-Przemysłowe „Saturn”. Książka zilustrowana jest bogatym materiałem ikonograficznym, na który składają się zarówno archiwalne jak i współczesne fotografie dokumentacyjne.

Cena publikacji 20,00 zł.

 

Książka „Osiedle patronackie Piaski. Historia i architektura” dotycząca postindustrialnej perły Zagłębia została podzielona na dwie części – pierwszą, dotyczącą ściśle początków wydobycia węgla kamiennego na Piaskach i historii Towarzystwa Bezimiennego Kopalń Węgla „Czeladź”. Druga część książki poświęcona została walorom architektonicznym i urbanistycznym założenia – i jest to pierwsza próba kompleksowej analizy osiedla pod tym kątem.  Wydawnictwo zostało zaopatrzone w szereg ciekawych materiałów ikonograficznych – archiwalne zdjęcia, w tym także zupełnie nieznane do tej pory szerokiemu gronu odbiorcy zdjęcia ze zbiorów prywatnych oraz z Archiwum Państwowego w Katowicach.

Cena publikacji 25,00 zł.

 

 

Obie publikacje dostępne są do nabycia w siedzibie Muzeum przy ul. Dehnelów 10 lub wysyłkowo po złożeniu mailowego zamówienia.

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl