Dane adresowe:

Muzeum Saturn w Czeladzi
ul. Dehnelów 10
41-250 Czeladź
tel.: 32 265 42 93, 32 265 42 98
e-mail: muzeumczeladz[at]gmail.com

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

18 MAJ 2020

KLIK - SATURN. Relikwie krwi św. Jana Pawła II w czeladzkich parafiach

Wnętrze Kościoła pw.  św. Stanisława BM
http://www.parafia.czeladz.pl
 Ołtarz w Kościele pw. Matki Bożej Bolesnej

Krew uznawana jest za jedną z najcenniejszych relikwii ze względu na bezpośredni związek z ciałem zmarłego świętego. Tym szczególnym darem przekazanym kilka lat temu przez ówczesnego księdza arcybiskupa metropolitę krakowskiego Stanisława Dziwisza zostały wyróżnione dwie czeladzkie parafie pod wezwaniami - św. Stanisława Biskupa Męczennika oraz Matki Bożej Bolesnej. Niewielkie fragmenty tkaniny nasączonej krwią św. Jana Pawła II umieszczone w specjalnych relikwiarzach mają nam przypominać o Papieżu-Polaku, który cieszy się już chwałą Niebios zanosząc przed tron samego Boga nasze prośby i modlitwy.

Termin „relikwie” wywodzi się z języka łacińskiego i posiada wiele znaczeń. Najbardziej podstawowe to „resztki” czy „pozostałości”. Może też oznaczać „dziedzictwo”, „pamiątki” bądź „potomstwo”.

Kult relikwii wynika z naturalnej, ludzkiej potrzeby okazania chwały i szacunku wyniesionym na ołtarze. Warto podkreślić, że relikwie nie mają żadnej magicznej mocy. Nie są talizmanami chroniącymi przed nieszczęściem. Ich posiadanie nie jest gwarancją dobrobytu. Dopiero kiedy odkrywamy, że relikwie, które otaczamy czcią zbliżają nas do Boga i pomagają bardziej zaufać Jego woli, właściwie rozumiemy ich przeznaczenie.

 

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl