Dane adresowe:

Muzeum Saturn w Czeladzi
ul. Dehnelów 10
41-250 Czeladź
tel.: 32 265 42 93, 32 265 42 98

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

06 LIS 2017

Kolejna udana kwesta na ratowanie zabytkowych nagrobków

 

W dniu 1 listopada w godz. od 8.30 do 16.00 na cmentarzach przy ulicach Nowopogońskiej oraz Wojkowickiej odbyła się trzecia publiczna zbiórka pieniężna na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków zorganizowana przez Społeczny Komitet Odnowy Czeladzkich Nagrobków PRO MEMORIA.

Podobnie, jak w ubiegłych latach i ta kwesta została bardzo życzliwie przyjęta przez wszystkich odwiedzających miejsca wiecznego spoczynku swych bliskich, krewnych i przyjaciół. Wśród kwestujących znalazły się takie znane osobistości, jak Burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec, z-ca Burmistrza ds. Społecznych Beata Zawiła, przew. Rady Miejskiej Jolanta Moćko, dyrektor Muzeum Saturn Iwona Szaleniec. Datki zbierali także działacze społeczni, radni, wolontariusze.

Po otwarciu puszek i komisyjnym przeliczeniu pieniędzy okazało się, że udało się zebrać 7 003,47 zł! Mieszkańcy naszego miasta po raz trzeci udowodnili, że mają wielkie serca i że zawsze można na nich liczyć.

Społeczny Komitet Odnowy Czeladzkich Nagrobków PRO MEMORIA serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom, którzy zechcieli wesprzeć tę pożyteczną inicjatywę.

 

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl