26 KWI 2016

Koncert skrojony na miarę

Kultura wysoka interesuje tylko garstkę entuzjastów? Po ostatnim koncercie, jaki miał miejsce w Muzeum Saturn nikt w to nie uwierzy. Autentyczne zainteresowanie tym wydarzeniem przerosło oczekiwania organizatora. 22 kwietnia z recitalem fortepianowym wystąpił Grzegorz Niemczuk, ulubieniec nie tyko czeladzkiej publiczności. Mający w naszym mieście gorących miłośników wirtuoz, niezmiennie zachwyca nieprzeciętną osobowością, wrażliwością artystyczną, a także talentem opowiadania historii muzycznych.

Na program wydarzenia złożyła się muzyka norweskiego kompozytora Edwarda Griega, występująca w roli przewodnika po odległej, baśniowej Skandynawii. Wybrzmiałe pierwsze akordy „Koncertu fortepianowego a-moll op. 16” oraz Suity do dramatu „Peer Gynta” H. Ibsena od razu zostały rozpoznane. Odmalowujące lirycznymi dźwiękami krajobraz Północy, naturę i kulturę sag oraz czarów wszystkie wykonane utwory zachwyciły słuchaczy, którzy sowicie wynagrodzili występ pianisty gromkimi brawami.