19 MAJ 2016

Konkurs Piosenki Francuskiej w Muzeum

Zwycięzcy konkursu

W związku z obchodzonym w Czeladzi „Rokiem Francuskim” w tym dniu w naszym Muzeum dobył się Konkurs Piosenki francuskiej w Języku Polskim „Francemusic”, współorganizowany wraz z Gimnazjum nr 3 im. Polskiej Macierzy Szkolnej. W zmaganiach konkursowych udział brali uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych i gimnazjum. Wśród rywalizujących byli zarówno soliści, jak i zespoły wokalne. Młodzi muzycy zaprezentowali najsłynniejsze utwory z kanonu muzyki francuskiej – utwory wykonywane przez takich artystów, jak: Edith Piaf, Serge Gainsbourg,  Joe Dassin, Charles Aznavour czy Garou.

Wyrównana rywalizacja i wysoki poziom artystyczny bardzo utalentowanej wokalnie i scenicznie młodzieży sprawił, że jury konkursowe miało trudny wybór. Ostatecznie, zwyciężczynią konkursu została Alicja Andrejczuk, właścicielka nad wiek dojrzałego i niezwykle hipnotyzującego głosu. Gratulujemy!