16 KWI 2019

Księżna Georgina Cavendish

Księżna Devonshire Georgiana Cavendish była bez wątpienia kobietą wyjątkową. Choć przez lata wychowywana była na posłuszną żonę majętnego arystokraty, szybko wyrwała się z narzuconych jej konwenansów. Zaślubiona władzy jako jedna z pierwszych kobiet w Anglii aktywnie zaangażowała się w politykę, była również mecenasem artystów i pisarzy.

Na portretach przedstawiana w wytwornych sukniach, piórach, kapeluszach i szalach z wymyślnymi fryzurami. Zawładnęła hermetycznym światem arystokracji stając się ikoną stylu. Ukochana przez wszystkich... za wyjątkiem swojego męża.

O niekwestionowanej miłości Księżnej do mody i hazardu opowiedziała kustosz Muzeum Stefania Lazar. Słuchacze Muzealnej Akademii Seniora poznali historię brytyjskiej arystokratki, której niezwykle barwny życiorys na stałe wpisał się w dzieje XVIII-wiecznej Anglii i wzbudził zdumienie wśród seniorów.

Muzealna Akademia Seniora 16.04.2019