05 SIE 2019

Malarstwo kropkowe Aborygenów

Sierpniowe wydanie Muzealnego Klubu Juniora na wakacjach oscylowało wokół tradycyjnego malarstwa Aborygenów. Technika kropkowa dająca swobodę działania i możliwość stworzenia fantazyjnych kształtów i form tak bardzo przypadła do gustu młodym artystom, że po złączeniu poszczególnych prac powstał jeden, wspólny dla wszystkich obraz, absolutnie wyjątkowy i niepowtarzalny. Z indywidualnych obrazów przedstawiających figury geometryczne, krajobrazy czy wyśnione postacie stworzyliśmy dzieło, którego nie powstydziłby się żaden przedstawiciel sztuki abstrakcyjnej.

Pod okiem Dobrawy Skoniecznej-Gawlik Juniorzy utwierdzili się w przekonaniu, że sztuka jest dla każdego, a inspiracją może być każdy zakątek świata, nawet tak odległy jak Australia.

Muzealny Klub Juniora na wakacjach 04.08.2019