24 WRZ 2018

Miasto zza Brynicy

Gośćmi wrześniowych Wieczorów Historycznych na Saturnie byli Małgorzata Derus i Artur Garbas – pracownicy Muzeum Miejskiego w Siemianowicach Śląskich. Temat spotkania, w ramach cyklu „Znasz li swój region?”, oscylował wokół historii i zabytków Siemianowic Śląskich – miasta graniczącego z Czeladzią od strony południowej.

Wydarzenie przygotowane wspólnie z Muzeum Miejskim w Siemianowicach stanowiło doskonałą okazją do poznania dziejów naszych sąsiadów, ważnych dla miasta i regionu postaci oraz urokliwych miejsc Siemianowic. Wieczór uświetnił występ artystyczny pianisty, puzonisty, a także siemianowiczanina Bohdana Wantuły.

Pełni pasji odkrywania swego regionu dziękujemy za udział w spotkaniu i zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane w Muzeum Saturn.