14 STY 2016

Miejsce przyjazne Seniorom

Z przyjemnością informujemy, że Muzeum Saturn zostało partnerem projektu Śląskie dla Seniora - Śląska Karta Seniora koordynowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Inicjatywa ta skierowana jest do osób, które ukończyły 60. rok życia.

Zapraszamy wszystkich seniorów do wspólnego ciekawego spędzania czasu, jak również rozwijania swoich pasji oraz zainteresowań poprzez pryzmat tego wszystkiego, co zwie się HISTORIĄ. Wiecznie młodych duchem czeladzian zachęcamy do wstąpienia w elitarne szeregi Muzealnej Akademii Seniora. Zajęcia będą odbywać się w każdy trzeci wtorek miesiąca o godz. 10.00 w siedzibie Muzeum Saturn przy ul. Dehnelów 10.

Na chętnych czekają, prowadzone przez pracowników naukowych czeladzkiego muzeum, wykłady, zajęcia warsztatowe, panele dyskusyjne, kuratorskie oprowadzanie po wystawach, a także – NOWOŚĆ – kursy z historii sztuki. Muzealna Akademia startuje już 16 lutego. W ramach projektu wszyscy seniorzy mają także prawo do 10% rabatu na zakup wszystkich wydawnictw muzealnych.

Szczegółowych informacji udzielają: Beata Krzemińska (tel. 32 265 42 93) oraz Anna Binek-Zajda (tel. 32 265 42 98).

Zapraszamy serdecznie!