15 GRU 2016

Muzealne Spotkania z Tradycją za nami

12 grudnia nasze Muzeum gościło w swoich murach uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Czeladzi, którzy wzięli udział w kolejnej edycji warsztatów bożonarodzeniowych. Dzieci zapoznały się z odległą historią i różnorodnością wykonywania ozdób choinkowych po czym miały okazję samodzielnie wykonać świąteczne dekoracje. Wśród nich znalazły się pomysłowe bałwanki wykonane z połączenia szyszek oraz dekoracji papierowych.

Zajęciom towarzyszyło mnóstwo radości i uśmiechu, a świąteczna atmosfera na dobre zagościła już w naszym Muzeum. Dzięki warsztatom i wykonanym w ich trakcie dekoracjom, poczuły ją także dzieci. Każdy milusiński mógł zabrać swoją ozdobę do domu, by nie tylko pochwalić się przed rodzicami swoimi zdolnościami, ale i po to, by móc ją zawiesić na swoim domowym drzewku świątecznym.