18 LIP 2019

Muzealny Klub Juniora na wakacjach

W niedzielę 4 sierpnia o godzinie 13.00 zapraszamy na drugą odsłonę „Muzealnego Klub Juniora na wakacjach”. Przewodnim tematem warsztatów będzie tradycyjna technika kropkowania. Znana sztuka aborygeńska należy do jednej z najstarszych praktykowanych form sztuki. Gęsto nakładane kropki w kolorach australijskiej natury z daleko układają się w symbole, mityczne postacie, motywy roślinne i zwierzęce oraz całe krajobrazy.

Dająca swobodę działania technika pozwoli Juniorom stworzyć prawdziwe dzieła sztuki rodem z Australii. Zajęcia realizowane w ramach akcji „Lato w mieście” poprowadzi Dobrawa Skonieczna-Gawlik.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy od 22 lipca w siedzibie Muzeum, ul. Dehnelów 10 lub telefonicznie 32 265 42 98.