13 CZE 2017

Muzealny Klub Juniora

W niedzielę, po raz ostatni przed wakacjami, odbyło się spotkanie Muzealnego Klubu Juniora. Uczestnicy, jak zwykle nie zawiedli i pomimo słonecznej pogody zachęcającej do zajęć na świeżym powietrzu, licznie przybyli do Muzeum Saturn. Tym razem pod kierunkiem Bartosza Gawlika, plastyka i fotografa rozwijali swoje artystyczne umiejętności  zdobiąc płócienne torby. Tematyka zajęć nawiązywała do nadchodzących wakacji i czasu wolnego. A jak wiadomo w czasie wakacji wszyscy dużo spacerujemy, wyjeżdżamy i podróżujemy dlatego też ekologiczna, własno ręcznie ozdobiona pięknym kolorowym motywem torba będzie najlepsza do zapakowania rzeczy niezbędnych na wycieczkę. Na płótnie powstały zatem wakacyjne pejzaże, motywy roślinne, geometryczne i zoomorficzne. Pojawiły się również interesujące napisy nawiązujące do czasu beztroskiego dziecięcego wypoczynku.

Przed zakończeniem warsztatów wszyscy juniorzy otrzymali dyplomy potwierdzające udział w zajęciach Muzealnego Klubu Juniora 2016/2017 oraz słodkie upominki.

Na kolejne zajęcia zapraszamy już we wrześniu.