29 MAJ 2019

Muzeum Saturn partnerem konferencji „We are museums”

Międzynarodowa konferencja „We are museums” to wyjątkowe wydarzenie, łączące muzealników, przedsiębiorców, artystów i przedstawicieli środowisk naukowych. Spotkanie jest platformą wymiany doświadczeń oraz miejscem wyznaczania nowych trendów w zakresie muzealnictwa.

Tegorocznym gospodarzem WAM było Muzeum Śląskie. Przez ostatnie 3 dni (27-29.05) uczestnicy konferencji rozprawiali o odpowiedzialności muzeów za ochronę środowiska, programach edukacyjnych, zaangażowaniu lokalnej społeczności, użyciu nowych technologii VR i ARw działaniach muzealnych oraz współpracy ze start-upami. Szereg paneli dyskusyjnych i warsztatów pozwolił na wizjonerskie spojrzenie na instytucje kultury oraz stworzenie wspólnej platformy do kolejnych działań.

7. edycja WAM jest dla Muzeum Saturn szczególnym wydarzeniem, wraz z działem Galeria Sztuki Współczesnej "Elektrownia" i Miasto Czeladź zostało partnerem konferencji, wspierając działania organizatorów oraz goszcząc uczestników w industrialnych wnętrzach Elektrowni. Tematem przewodnim spotkania były wyzwania zrewitalizowanych przestrzeni, tworzenie nowych funkcji dla obiektów poprzemysłowych oraz działalność kulturalna w ramach Szlaku Zabytków Techniki.