05 STY 2016

Muzyczny początek Anno Domini 2016

Pełna publiczności sala, blisko dwie godziny wspaniałej muzyki i bisy - tak w skrócie można podsumować Galę Noworoczną w Muzeum Saturn, która weszła już do tradycji świątecznych wydarzeń kulturalnych.

Wykonane przez znakomitych artystów Reginę Gowarzewską (mezzosopran), Aleksandra Kruczka (tenor), Gabrielę Michalak (skrzypce),Dominikę Maszczyńską (fortepian) oraz Michała Kubarskiego (akordeon, bandoneon) utwory przesycone emocjami nadały koncertowi szczególnego charakteru. Wykwintny koloryt muzyczny oraz interesujące i dowcipne prowadzenie przez samą Reginę Gowarzewską zagwarantowały w rezultacie sporo rozrywki z wysokiej półki.

Muzyka na szczęście nie zna granic – i bogata spuścizna uznanych kompozytorów H. Wieniawskiego, G. Bacewicz, M. Ravela, S. Moniuszki, F. Chopina, A. Piazzoli zaprezentowana w pierwszą sobotę Nowego Roku czeladzkim melomanom w postaci podróży poprzez najznakomitsze dzieła wokalne podchodzące z oper, operetek, musicali spotkała się z gorącym przyjęciem i uznaniem.