15 PAŹ 2019

Napoleon Bonaparte

Piątkowy, absolutnie nietuzinkowy wykład znawcy epoki napoleońskiej prof. dr hab. Dariusz Nawrota dotyczący najwybitniejszego dowódcy wojskowy Europy zgromadził w Sali Lustrzanej Muzeum Saturn rzesze pasjonatów.

Spotkanie wypełnione było zaskakującymi ciekawostkami oraz nieznanymi faktami z życia cesarza Francuzów Napoleona Bonapartego, co pozwoliło poznać sylwetkę znanego stratega militarnego z zupełnie odmiennej strony.  Jedna z najbardziej fascynujących postaci na całym świecie choć kryje wiele tajemnic, stała się nam bliższa niż kiedykolwiek. Słuchacze dowiedzieli się ile czasu wódz poświęcał na sen i posiłki, jaka budowla wzbudzała jego zainteresowanie, obalili mit dotyczący wzrostu, poznali codzienne rytuały na polu bitwy, a nawet jego najskrytsze lęki.

Wieczory Historyczne na Saturnie - Napoleon Bonaparte 11.10.2019