29 LIS 2017

Narracje i obrazy górnicze z terenu Czeladzi

Życie górników, ich dziedzictwo kulturowe, z którym stykaliśmy się niegdyś na co dzień to nie tylko wizerunek, który należy badać, dokumentować, utrwalać i chronić. To także podłoże do prowadzenia swoistej narracji o postrzeganiu górniczego świata przez samych pracowników, spotkanie z ich kulturą i poznawanie przeszłości.

Zapraszamy zatem na podsumowanie projektu badawczego „Narracje i obrazy górnicze z terenu Czeladzi” realizowanego przez Towarzystwo Powszechne Czeladź przy współpracy Muzeum Saturn. W trakcie spotkania, które odbędzie w Pałacu pod Filarami 4 grudnia o godz. 17.00 zostanie zaprezentowana wystawa będąca pokłosiem prowadzonych badań oraz odbędzie się wykład dotyczący niematerialnego dziedzictwa czeladzkich górników. Spotkanie uświetni występ Czeladzkiej Orkiestry Górniczej.

Projekt współfinansowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Urząd Miasta Czeladź.