07 GRU 2017

Niech kolęda serca budzi

Jednym z najpiękniejszych zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem jest śpiewanie kolęd. Dawniej w wielu polskich domach całe rodziny siadały przy choince i potrafiły godzinami śpiewać - „Cichą noc”, „Anioł pasterzom mówił”, „Lulajże Jezuniu”, „Przybieżeli do Betlejem”…

Niestety, powoli ta piękna tradycja zanika. Na ogół śpiewamy jedną, góra dwie zwrotki i na tym koniec. Szkoda, bo kolędowanie zbliża ludzi i wytwarza pomiędzy nimi bliską więź. Dlatego czeladzkie muzeum, już po raz szósty, organizuje „żywy” wieczór koncertowy z kolędami w roli głównej, który poprowadzą Anna Piech (śpiew) oraz Tobiasz Nykamowicz (fortepian).

Zapraszamy do wspólnego muzykowania w atmosferze życzliwości i serdeczności w dniu 15 grudnia o godz. 17.00.

Nie pozwólmy, by ta piękna tradycja zanikła – niech „Cała Czeladź śpiewa kolędy”.