Dane adresowe:

Muzeum Saturn w Czeladzi
ul. Dehnelów 10
41-250 Czeladź
tel.: 32 265 42 93, 32 265 42 98

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

16 MAJ 2017

Niech żyją przodkowie!

 

Czy to ważne, żeby wiedzieć skąd się pochodzi? Od tego pytania rozpoczęło się majowe spotkanie seniorów – członków Muzealnej Akademii – poprowadzone przez Annę Binek-Zajdę.

Twierdzenie, że wiedza o przodkach zwiększa pewność siebie i choćby z tego powodu warto znać swoje korzenie słyszy się dość często. Podobnie zresztą jak fundamentalne znaczenie rodziny w kształtowaniu osobowości każdego z jej członków.

Zazwyczaj wielu z nas jest przekonanych, że jego ród na przestrzeni lat niczym szczególnym się nie wyróżnił. Jednakże zagłębienie się w przeszłość nierzadko przynosi zaskakujące rezultaty – niesamowite zwroty akcji, spektakularne sukcesy, porażki, mroczne zagadki czy białe plamy powodują, że nawet najlepsza fabuła filmu nie ma żadnych szans w zestawieniu z przygodami bohaterów rodzinnej sagi. Choćby dlatego pożądane byłoby znać historię rodu, z którego się wywodzimy, ale także z tytułu naszego miejsca jako kolejnego ogniwa w rodzinnym łańcuchu tradycji i wartości, które by przetrwać muszą być kontynuowane.

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl