03 STY 2017

Obsypani przebojami

Trzy bisy i owacje na stojąco zgotowane przez publiczność znakomitym artystom - w ten sposób zakończył się ostatni w 2016 roku koncert z cyklu „Muzyczne Piątki”. Wykonane przez gwiazdy wieczoru Jarosława Wewiórę (tenor), Beatę Witkowską-Glik (sopran) przy akompaniamencie Rafała Gudyki (fortepian) utwory przesycone emocjami nadały wydarzeniu szczególnego charakteru. Rozrzutnie, nieomal jak wystrzałowe confetti, melodyjne przeboje przywołujące to co w życiu najważniejsze, czyli uczucia z powodzeniem wprawiły słuchaczy w przyjemny nastrój. Kultura muzyczna solistów, głosy o niezmiennie interesującej barwie i wyrównanym brzmieniu pozwoliły zaprezentować cały program w jego wytrawnym kształcie, na który złożyły się najpiękniejsze arie oraz duety z oper i operetek, a także piosenki filmowe wykonywane niegdyś przez Jana Kiepurę i Martę Eggerth.