14 LIS 2017

Ostatnie pożegnanie ś.p. Zbigniewa Studenckiego

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość, że w nocy z 11 na 12 listopada zmarł Zbigniew Studencki – pierwszy, długoletni dyrektor Muzeum w Sosnowcu. Znakomity historyk, znawca oraz niestrudzony badacz dziejów Zagłębia Dąbrowskiego, twórczo zaangażowany w popularyzację wiedzy o naszym regionie. Człowiek prawy i szlachetny, oddany bez reszty swej pracy. Wyróżniony m.in. Złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego oraz Odznaką Honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej.

W osobie ś.p. Zbigniewa Studenckiego Muzeum Saturn traci wiernego przyjaciela, zawsze służącego bezinteresowną radą i pomocą, z pełną życzliwością wspierającego naszą instytucję swoim bogatym doświadczeniem.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę, 15 listopada o godzinie 13.00 w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jana Bosko w Katowicach-Piotrowicach (ul. Fredry 26), po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na cmentarz parafialny przy ul. Armii Krajowej 153.

Cześć Jego Pamięci!