14 LIS 2019

Papierowe witraże

Podczas listopadowego Klubu Juniora dominowały dynie, duszki, koty, nietoperze oraz kolorowe dary jesieni. To wszystko na specjalnie przygotowanych szablonach, które posłużyły małym artystom do stworzenia fantazyjnych witraży z papieru.

Pod okiem Dobrawy Skoniecznej-Gawlik uczestnicy zapoznali się z techniką witrażownictwa znaną od starożytności, jednak zamiast kolorowego szkła w żelaznych sztabkach wykorzystali wielobarwne bibuły. Efekty swojej pracy możnabyło sprawdzić spoglądając przez swoje witraże na pogodne, jesienne niebo.

Migające świece będą umilać długie wieczory odbijając ciepłe światło we własnoręcznie wykonanych kolorowych okienkach, zdobiąc nasze parapety i ganki domów oraz przypominając, że witrażystą każdy być może.

Muzealny Klub Juniora 10.11.2019