Dane adresowe:

Muzeum Saturn w Czeladzi
ul. Dehnelów 10
41-250 Czeladź
tel.: 32 265 42 93, 32 265 42 98
e-mail: muzeumczeladz[at]gmail.com

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

01 LIP 2016

Papierowy finisaż

 

30 czerwca w Pałacu pod  Filarami odbył się finisaż wystawy papierowych dzieł sztuki – sukien historycznych, wykonanych przez studentów Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach. Wyjątkowe dzieła ludzkich rąk dowodziły nie tylko talentu artystów, wyobraźni twórczej i znajomości realiów historycznych, ale także świetnego rozumienia właściwości i możliwości tak niezwykłego materiału, jakim jest papier. Jego kruchość i delikatność nie były jednak czymś, co ograniczało kreatywność, ale wręcz przeciwnie. Wszystkie kunsztownie wykonane dzieła robiły na odwiedzających wystawę olbrzymie wrażenie, do złudzenia  przypominając oryginalne suknie.

Finisaż był wydarzeniem, które upłynęło w wyjątkowej atmosferze, był on bowiem również oddaniem hołdu przedwcześnie zmarłej Dominice Bułaczyńskiej, kostiumologowi i wykładowcy WST w Katowicach. To pod okiem Pani Dominiki i przy jej fachowym wsparciu powstawały wystawiane przez nas dzieła. Była mentorem i patronem studentów kierunku na kierunku wzornictwo, specjalność „projektowanie ubioru”.  Na wernisażu obecni byli absolwenci WST, którzy studiowali pod okiem Pani Bułaczyńskiej.

Całość uświetnił występ tria muzycznego w składzie: Małgorzata Wojciechowska, Dominika Kusek i Marcin Kusek, które uraczyło gości utworami z kanonu muzyki klasycznej.

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl