30 KWI 2018

Przez Maryję do Jezusa

Świetną okazję do poznania historii i form działalności Sodalicji Mariańskiej funkcjonującej przy parafii pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika stanowi najnowsza muzealna wystawa poświęcona 100. rocznicy założenia wspólnoty oraz 30. jej reaktywacji.

Co znaczy dzisiaj być sodalisem, sodalistką? Pięknie na wernisażu, który odbył się w miniony piątek mówił Moderator Diecezjalny Sodalicji Mariańskiej – proboszcz najstarszej parafii czeladzkiej ks. kan. Jarosław Wolski „Sodalis to przyjaciel Maryi, ktoś, kto jest z Nią i przy Niej. By jak Ona powiedzieć Bogu: Tak! i przyjąwszy z pokorą Słowo, pozwolić Mu stać się ciałem w naszym  życiu, by potem nieść Boga – miłość innym”.

Ekspozycja udowadnia, że stowarzyszenie nic nie straciło na swej aktualności pozostając niezmiennie owocną i inspirującą drogą przez Maryję do Jezusa. Wciąż też szuka i z powodzeniem wykonuje skuteczne współcześnie formy realizacji swojego charyzmatu.

Zachęcamy do obejrzenia wystawy dostępnej jedynie do 13 maja.