28 PAŹ 2019

Przyjaźń i muzyka w Sali Lustrzanej

fot. MediaGroup

Co może powstać ze wspólnej pasji do muzyki oraz przyjaźni od szóstego roku życia? Dombrova Piano Duo – utytułowany duet fortepianowy stworzony przez dwóch pianistów z Dąbrowy Górniczej Łukasza Szubskiego i Krzysztofa Włodarczyka. Swą edukację muzyczną rozpoczęli w dąbrowskiej szkole muzycznej w klasie fortepianu, następnie rozpoczynając studia na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w 2010 roku postanowili podjąć próbę stworzenia duetu fortepianowego. Wyjątkowa mieszanka muzyczna jest efekt połączeniu przyjaźni i miłości do wspólnej pasji.

Młodzi pianiści wystąpili w Sali Lustrzanej Muzeum Saturn w piątek 25 października w ramach cyklu „Muzyczne Piątki”. Artyści przełamując schematy udowadniają, że muzyka poważna daje dużo radości i niezwykłych przeżyć. W wykonaniu duetu usłyszeliśmy niezwykłe aranżacje klasycznych dzieł oraz znane utwory muzyki klasyczne. Obok Nirvany i motywu z filmów o Bondzie zabrzmiały dźwięki "II Rapsodii Węgierskiej" Franza Liszta czy „Prząśniczki” Stanisława Moniuszki.

Oczarowana splotem długoletniej przyjaźni i pasji publika uhonorowała artystów gromkimi brawami, a zachwytom nie było końca.

Muzyczne Piątki - Dombrova Piano Duo 25.10.2019