Dane adresowe:

Muzeum Saturn w Czeladzi
ul. Dehnelów 10
41-250 Czeladź
tel.: 32 265 42 93, 32 265 42 98
e-mail: muzeumczeladz[at]gmail.com

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

26 CZE 2019

Rok 1989 w obiektywie Krzysztofa Millera

Wystawa blisko 100 fotografii uznanego fotoreportera Krzysztofa Millera w pełni ukazuje wydarzenia roku 1989 – od stycznia i pierwszych spotkań Okrągłego Stołu, przez czerwiec i wolne wybory w Polsce, aż po przemiany w innych krajach bloku wschodniego. Wyłania się z nich obraz ówczesnej rzeczywistości, przełomowych wydarzeń i nadchodzącej wraz z odrodzeniem państwa nadziei.

Na wystawie znajdują się fotografie z życia codziennego mieszkańców Warszawy, protestów, strajków oraz popularnych artystycznych happeningów i festiwali. Wszechobecne emocje widać nie tylko na twarzach manifestujących ludzi, ale również na transparentach z hasłami aktualnymi do dziś.

Ekspozycja jest poruszającą dokumentacją wydarzeń sprzed trzech dekad oraz portretem Krzysztofa Millera, który z fotografa-amatora stał się profesjonalnym fotoreporterem jednego z najważniejszych dzienników w wolnej Polsce.

Wystawę „Krzysztof Miller. Rok 1989” ze zbiorów Domu Spotkań z Historią w Warszawie można oglądać w Muzeum Saturn od 5 lipca do 4 sierpnia.

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl