22 WRZ 2017

Ruszają „Muzyczne Piątki”!

Muzeum Saturn zaprasza na pierwszy powakacyjny koncert z cyklu „Muzyczne Piątki”, który odbędzie się 29 września o godz. 18.00. Z hitami muzyki filmowej wystąpi zespół Back to Big Band.

Back to Big Band - energetyczna orkiestra jazzowa złożona z utalentowanych muzyków młodego pokolenia, których łączy przyjaźń i pasja do wspólnego grania. Zespół działa nieprzerwanie od 2010 roku (wcześniej jako RoyalBand i Big Będzin Band) pod kierownictwem Romana Hyli, młodego, aczkolwiek już cenionego kompozytora i aranżera. Formacja, początkowo złożona z absolwentów PSM im. F. Chopina w Będzinie, w krótkim czasie powiększyła się o artystów z całego regionu, w tym studentów i absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach. W repertuarze Back to Big Band można usłyszeć nie tylko wielkie hity muzyki jazzowej, ale także popularnej i filmowej. Zespół współpracuje m.in. z Henrykiem Kuźniakiem, twórcą ścieżki dźwiękowej do takich filmów jak VaBank i Seksmisja oraz Krzesimirem Dębskim, kompozytorem oraz dyrygentem. W swoim programie formacja ma ponadto wiele autorskich utworów oraz oryginalnie zaaranżowanych coverów, które prezentuje na wielu krajowych scenach porywając publiczność swoim entuzjazmem i energią.