Dane adresowe:

Muzeum Saturn w Czeladzi
ul. Dehnelów 10
41-250 Czeladź
tel.: 32 265 42 93, 32 265 42 98
e-mail: muzeumczeladz[at]gmail.com

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

11 GRU 2016

Śpiewajmy kolędy!

 Anna Piech

W żadnym innym kraju nie ma ich tak wiele. Są dostojne, poważne - śpiewane w trudnych czasach niemal jak hymn narodowy - liryczne jak kołysanki, ale także wesołe i skoczne o tematyce pasterskiej pełne realiów życia codziennego, a nawet humoru. Kolędy.

W piątek, 9 grudnia, w Muzeum Saturn odbyło się przedświąteczne spotkanie, podczas którego można było najgłośniej i najradośniej chwalić pieśnią Bożą Dziecinę. Obok tych najbardziej popularnych i lubianych kolęd, takich jak: Dzisiaj w Betlejem, Cicha Noc, Wśród nocnej ciszy, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Bóg się rodzi pojawiły się również i te rzadziej śpiewane: O Gwiazdo Betlejemska, Nie było miejsca dla Ciebie czy Bracia patrzcie jeno. Moderatorami wieczoru byli Anna Piech (śpiew) i Tobiasz Nykamowicz (fortepian).

Akcja wspólnego kolędowania ma na celu przede wszystkim przypominać i wskrzeszać tę piękną, polską tradycję. Chętnie śpiewamy kolędy w kościele, ale zwyczaj spotkań sąsiedzkich i towarzyskich dla wspólnego świątecznego muzykowania prawie dziś już nie występuje. Muzealne, piąte wyśpiewywanie nastrojowych pieśni bożonarodzeniowych ma zachęcić wszystkich do tego, by wigilijny wieczór w naszych domach stał się prawdziwą ucztą muzyczną. Zatem wszyscy, kolędujmy Małemu!

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl