09 STY 2018

Starszym dla wspomnień, młodszym dla wiedzy

Muzeum Saturn i Miejska Biblioteka Publiczna w Czeladzi zapraszają na spotkanie z Tomaszem Kostro – autorem albumu „Zagłębie, którego nie ma” będącego nostalgiczną, fotograficzną opowieścią o czterech miastach Zagłębia Dąbrowskiego: Czeladzi, Będzina, Dąbrowy Górniczej i Sosnowca.

Wydarzenie odbędzie się w siedzibie Muzeum przy ul. Dehnelów 10 w najbliższy piątek,

12 stycznia o godz. 17.00.

Tomasz Kostro – absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Łódzkim, a także podyplomowych studiów dziennikarskich. Były redaktor naczelny miesięcznika kulturalnego „SOSNart”. Obdarzony licznymi talentami i zainteresowaniami. Autor takich książek jak „Na początku był cynk...”, „Spacer po Tokowisku”, „Od cynku do kremu czyli gawędy historyczne o pionierach, milionerach, ich fortunach i przygodach” oraz współautor wydawnictwa „Sosnowiec między wojnami”. Mieszkaniec dzielnicy Stary Sosnowiec.