19 MAJ 2020

Świętemu Janowi Pawłowi II w setną rocznicę urodzin

"Szukałem was, teraz Wy mnie znaleźliście."

Szczególna rocznica stała się przyczynkiem do przybliżenia postaci Papieża - Polaka, ale i przypomnienia pozostawionego przez Jana Pawła II ponadczasowego dziedzictwa wiary, nadziei i miłości. Ekspozycja Muzeum Saturn na okoliczność jubileuszu 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły prezentuje wyjątkowy czas pontyfikatu i posługi Wielkiego Polaka oraz lokalny akcent w postaci archiwaliów zawiązanych z historyczną wizytą Papieża w Sosnowcu w 1999 roku. To świadectwo niezwykłej drogi filozofa, miłośnika gór, niestrudzonego pielgrzyma i człowiek wiary.

Wystawę tworzą eksponaty pochodzące z parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Czeladzi-Piaskach oraz Archiwum Diecezji Sosnowieckiej im. ks. Jerzego Wolnego. Wśród artefaktów w salach wystawienniczych zgromadzono między innymi Bullę Papieską Totus Tuus Poloniae Populus, medal pamiątkowy, liczne publikacje i wycinki z prasy oraz obrazy z wizerunkiem Ojca Świętego.

Wystawa została objęta patronatem czasopisma „Niedziela. Tygodnik katolicki”

Wstęp wolny.