28 PAŹ 2018

Tajemnice czeladzkich kapliczek

12 listopada 2018 roku Regionalny Instytut Kultury w Katowicach i Muzeum Saturn w Czeladzi zapraszają na promocję książki i wernisaż wystawy „Tajemnice czeladzkich kapliczek”. Spotkanie jest częścią projektu EtnoŚląskie + realizowanego przez Regionalny Instytut Kultury ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska”. Projekt ma na celu aktywizację lokalnych społeczności poprzez edukację kulturową oraz upowszechnianie wiedzy na temat tradycyjnych wartości w naszej kulturze, zarówno materialnej jak i niematerialnej.

Publikacja Roberta Garstki „Tajemnice czeladzkich kapliczek” oraz okolicznościowa wystawa fotografii przybliżają historię małych obiektów sakralnych, znajdujących się na terenie gminy Czeladź oraz skłaniają do poznania swojej okolicy i wyruszenia szlakiem przydrożnych kaplic.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego.