21 STY 2019

Tajemnice rekonstrukcji historycznych

Piątkowe spotkanie dotyczące blasków i cieni rekonstrukcji historycznej pozwoliło gościom Muzeum Saturn zanurzyć się w świat średniowiecznych realiów. Wykład Przemysława Osmólskiego, rekonstruktora i członka Konfraterni Mieszczańskiej „Sambucus Nigra” poruszał aspekty praktyczne odtwórstwa wydarzeń historycznych, historię rekonstrukcji sięgającą czasów starożytnych oraz sportowe rozgrywki walk rycerskich.

Wydarzenie dopełniło kuratorskie zwiedzanie wystawy „Fotograf pod Grunwaldem”, prezentowanej w salach muzealnych do 3 marca. Wystawa zdjęć autorstwa Mariusza Skomry jest wynikiem projektu, mającego na celu udokumentowanie rekonstrukcji historycznych. Fotograf sprawnym okiem dostrzega najmniejsze detale i zatrzymuje ulotne chwile w kadrach. Na ekspozycji znaleźć można również broń, naczynia, ręcznie odszyte stroje i biżuterię.

Serdecznie zapraszamy!

Rekonstrukcja historyczna - co to znaczy? 18.01.2019