02 LIS 2018

Tegoroczna kwesta na czeladzkich cmentarzach podsumowana

Po raz czwarty odbyła się publiczna zbiórka pieniężna na rzecz ratowania bezcennych pamiątek sztuki rzeźbiarskiej zorganizowana przez Społeczny Komitet Odnowy Czeladzkich Nagrobków PRO MEMORIA.
W czwartek, 1 listopada w obrębie nekropolii przy ulicach Nowopogońskiej i Wojkowickiej można było spotkać potrząsających puszkami-skarbonkami, gorąco zachęcających do wsparcia tej jakże pożytecznej inicjatywy burmistrza miasta Zbigniewa Szaleńca, zastępczynie - do spraw komunalnych Elżbietę Dmitruk i do spraw społecznych Beatę Zawiłę, radnych miejskich oraz powiatowych, a także radnych elektów, działaczy społecznych, wolontariuszy.

Podobnie, jak w ubiegłych latach i ta kwesta została bardzo życzliwie przyjęta przez wszystkich odwiedzających miejsca wiecznego spoczynku swych bliskich, krewnych i przyjaciół wykazujących tym samym poparcie dla tego rodzaju społecznych działań.

Po otwarciu puszek, a następnie komisyjnym przeliczeniu pieniędzy okazało się, że udało się zebrać 9 000,00 zł!

Środki te zostaną przeznaczone na renowację wytypowanego w najbliższej przyszłości nagrobka wymagającego pilnych zabiegów konserwatorskich.

Społeczny Komitet Odnowy Czeladzkich Nagrobków PRO MEMORIA serdecznie dziękuje za każdą, choćby najmniejszą, darowiznę będącą wyrazem wspólnej troski o materialne oraz duchowe dobro najstarszego miejskiego cmentarza, a przede wszystkim wiary, że o nasze groby, jak i pamięć o nas ktoś długo również będzie pamiętał.